Okna Brügmann/Salamander


46-letnia tradycja w ekstruzji profili PVC stawia okna na profilach Brügmann w gronie światowych pionierów tej branży. Nieustanne poszukiwania nowych rozwiązań, przy zachowaniu perfekcyjnej jakości na przestrzeni tych lat, doprowadziły do tego, że firma Brügmann kojarzona jest z wyrobami na najwyższym poziomie technicznym i jakościowym nie tylko w Niemczech, ale także w całej Europie. Profile Brügmann należą do tej samej grupy, co Salamander. Jakość potwierdzona również wszystkimi certyfikatami.

Brügmann AD

System pięciokomorowy o głębokości ramy i skrzydła 73 mm. Grubość ścianek zewnętrznych >2,8 mm. Dwukomorowe uszczelki fabrycznie zgrzewane z profilem dają jeszcze lepszą izolację akustyczną i termiczną. Okucia mocowane są do czterech ścianek w skrzydle, a w ramie do stalowego wzmocnienia. Profile charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami statycznymi, izolacji termicznej i akustycznej - najwyższa jakość profili w klasie A.


Brügmann AD ze skrzydłem półzlicowanym ARTE

Jest to profil pięciokomorowy o ramie szerokość 73 mm i skrzydłe 84 mm. To 20-25% więcej od standardowych profili na rynku polskim. Wykorzystanie materiałów najwyższej jakości z zastosowaniem konstrukcji dwukomorowej uszczelki zgrzewalnej podwyższa szczelność i akustykę o ok. 50% - 5dB. Wyjątkowo ciepłe profile dzięki zastosowaniu pięciu komór w profilu oraz uszczelki dwukomorowej zgrzewalnej. Umożliwiają wykonanie jednoskrzydłowego okna o wymiarze do 1600 x 1600 mm. Okucia są mocowane przez 4 ścianki w skrzydle i ramie bezpośrednio do wzmocnień stalowych.


Brügmann TERMO REVOLUTION


W oknach Brügmann AD istnieje możliwość zastosowania w standardzie zestawów szyb zespolonych o szerokości 44 mm i współczynniku izolacyjności termicznej Ug=0,5 W/m2K. Wielokomorowa konstrukcja profili PCV oraz odpowiednio dobrane wzmocnienia stalowe pozwalają uzyskać jeden z najniższych na rynku wspołczynników termicznych zestawu profili. To wszystko sprawia, że mamy do czynienia z prawdziwą termorewolucją w standardowej cenie. W efekcie okna Brügmann AD Termo osiągają najlepsze w swojej klasie parametry efektywności energetycznej Uw=0,8 W/m2K, bez potrzeby stosowania dodatkowych drogich wkładek i ociepleń.


System bluEvolution


Nowa generacja okien bluEvolution to perfekcyjne połączenie innowacyjnej techniki i konwencjonalnej technologii. Optymalna 6-komorowa konstrukcja profili oraz 92 mm głębokość zabudowy z możliwością zastosowania pakietów szybowych do 60 mm i trzy poziomy uszczelnienia dają wysoką izolację termiczną i w efekcie rewelacyjną efektywność energetyczną. System zapewnia uzyskanie bezkonkurencyjnej wartości współczynnika przenikalności ramy Uf=1,0 w wykonaniu standardowym, Uf=0,9 po zastosowaniu dodatkowych elementów. Ze wzmocnieniem stalowym, z przekładką termiczną oraz z odpowiednio ciepłym pakietem szybowym, okno bluEvolution osiąga wartość nawet Uw = 0,73 W/m2K. To wszystko powoduje, że spełnia standard i wymagania okien przeznaczonych do domów pasywnych.
Dodatkowo, niskie profile ramy i skrzydła umożliwiają lepsze doświetlanie pomieszczeń. Profile dostępne w wersji prostej i zaokrąglonej. Oprócz błyszczących profili w intensywnym białym kolorze, okna w systemie bluEvolution dostępne są również w szerokiej palecie kolorów gładkich oraz drewnopodobnych (w tym drewna szlachetnego) zarówno w okleinach jednostronnych, jak i dwustronnych. Najwyższa jakość - dzięki profilom zgodnym z klasą RAL'a i stałej kontroli procesów produkcyjnych.

Salamander Streamline SL

Najnowszy 7-komorowy profil systemu okienno-drzwiowego Salamander.
Głębokość ramy wynosi 76 mm, a skrzydła 82 mm, co zapewnia doskonałą stabilność, izolację termiczną oraz akustyczną. Izolacyjność profilu Uf=1,2 W/Km2 (Uf =1,1 W/Km2 ze wzmocnieniem termicznym). Optymalną ochronę zapewniają dwie uszczelki zgrzane w narożach. System daje możliwość zastosowania zestawów szyb do 48 mm. W połączeniu z zastosowaniem wzmocnień termicznych oraz szyby o współczynniku Ug = 0,5 W/m2K prezentowany profil daje możliwość uzyskania dla całego okna współczynnika przenikania ciepła U = 0,83 W/mK. Profile Salamander produkowane są w całości w fabryce w Niemczech, co przekłada się na ich legendarną jakość. Powierzchnia jest gładka i błyszcząca, a kolor śnieżnobiały, wyraźnie bielszy niż w innych profilach.
Oferta tego szerokiego systemu skierowana jest do wymagających klientów, oczekujących od produktu wysokich parametrów - Klasa A. Profile dostępne w wersji płaskiej i zaokrąglonej. Szeroka paleta dostępnych kolorów oklein gładkich i drewnopodobnych.

System okienno-drzwiowy 7K

System okienno-drzwiowy 7K - półzlicowany
  • głębokość zabudowy 76 mm
  • grubość ścianek zewnętrznych >2,8 mm (klasa A),
  • izolacyjność termiczna Uf=1,2 W/Km2 (Uf=1,1 W/Km2 ze wzmocnieniem termicznym),
  • uszczelki termozgrzewalne TPE lub EPDM,
  • szeroka paleta dostępnych kolorów oklein gładkich i drewnopodobnych,
  • gładkie, błyszczące powierzchnie (w przypadku profili białych),
  • gwarancja śnieżnobiałego koloru Salamander (najbielsze profile na rynku).

Poniżej przedstawiamy różne rodzaje listew przyszybowych możliwych do zastosowania w systemach Brügmann:Brügmann/Salamander Paleta kolorów


Okna Brügmann dostęne są w okleinie drewnopodobnej w wersji z oklejoną stroną wewnętrzną, zewnętrzną lub obustronnie (okleina na ściance barwionej w masie lub na profilu kolorowym).
Prezentowane kolory mogą nieco odbiegać odcieniem od kolorów rzeczywistych.

źródło: www.bruegmann.pl

Drzwi przesuwne Brügmann/SalamanderDrzwi uchylno-przesuwne HKS


próg w drzwiach uchylno-przesuwnych HKS


mechanizm napędowy w pozycji przesuwne


Okucie uchylno - przesuwne HKS jest systemem okuć do okien i drzwi balkonowych, który może być użyty w przypadku powszechnie stosowanych profili. Dzięki temu okuciu okna i drzwi balkonowe można otworzyć w pozycji uchylnej, lub przesunąć równolegle do ramy okiennej/ościeżnicy. Inaczej więc niż w przypadku tradycyjnych skrzydeł okiennych rozwieranych, które do pełnego otwarcia potrzebują pustego parapetu. Okna mogą osiągać szerokość otwarcia do 4 m bez przeszkadzającego słupka podporowego.
Drzwi przesuwne HS

System drzwi przesuwnych bezprogowych HS umożliwia wykonanie drzwi balkonowych o niskim progu bądź - w przypadku zadaszonych tarasów - bez progu. Zastosowanie płaskich prowadnic dolnych umożliwia osobom niepełnosprawnym bezproblemowe poruszanie się na wózkach inwalidzkich. Zastosowana w progu przekładka termiczna powoduje dobry przebieg izotermy, co eliminuje niebezpieczeństwo przemarzania przy bardzo niskich temperaturach.
Zaletą systemu jest możliwość wykonania konstrukcji drzwi o szerokości zewnętrznej ościeżnicy 6 m.

profil dolnyprowadnica górna

Dzięki odpowiedniej kombinacji profili w części nadproża drzwi i w części progowej okucia HS pozwalają na przesuwanie skrzydeł swobodnie i bez najmniejszego oporu względem siebie lub względem nieotwieranych części konstrukcji bez konieczności odstawiana skrzydła przed przesunięciem (jak to jest w rozwiązaniach HKS Wózki bieżne wyposażone są w specjalne szczotki, oczyszczające tor bieżny przy każdorazowym przesuwaniu drzwi. Podczas przesuwania skrzydło jest lekko uniesione, co ogranicza tarcie pomiędzy progiem a uszczelkami.
Odpowiednia szczelność przestrzeni pomiędzy poruszającymi się skrzydłami drzwi HS w chwili gdy pozostają one w pozycji zamkniętej zapewniona jest przez specjalny układ nakładających się na siebie zaczepów wyposażonych w system uszczelek przylgowych. Rozwiązanie przedstawione na poniższym rysunku pozwala osiągnąć szczelność konstrukcji porównywalną do klasycznych okien z PVC, w których uszczelniana jest przylga zewnętrzna i wewnętrzna.próg w drzwiach HS

do góry