Okucia

     Kupując okna z okuciem autoPilot Winkhaus mogą Państwo dokonać wyboru okna wyposażonego w podstawowy system okuć uchylno-rozwieranych lub okna z okuciem wzbogaconym o dodatkowe funkcje. Jeśli zależy Państwu na większym komforcie obsługi okna, warto zastosować szereg elementów, które podnoszą funkcjonalność i wygodę użytkowania okna. W większość z nich można wyposażyć okno nawet po wielu latach jego użytkowania.

Zatrzask balkonowy
Stosowanie zatrzasku w drzwiach balkonowych umożliwia zatrzaśnięcie drzwi od zewnątrz. Wychodząc na balkon wystarczy zamknąć drzwi, pociągając za specjalny uchwyt. Drzwi otworzą się ponownie przy lekkim nacisku z zewnątrz. Takie rozwiązanie zapobiega uderzaniu skrzydła o ościeżnicę podczas przeciągu, ponadto przy tak zatrzaśniętym oknie balkonowym nie występuje utrata ciepła.

Mechanizm wielostopniowego uchyłu
Mechanizm wielostopniowego uchyłu montuje się w górnej części okna. Mechanizm ten ma istotny wpływ na komfort użytkowania okna – umożliwia optymalne wietrzenie pomieszczeń przez uzyskanie 7 położeń uchylonego skrzydła, a ponadto blokuje uchylone skrzydło, zabezpieczając je przed zatrzaśnięciem.

  • Siedem położeń uchylonego skrzydła.
  • Precyzyjny sposób regulowania intensywności wietrzenia.
  • Wygoda i łatwość użytkowania – uruchamianie mechanizmu wietrzenia za pomocą klamki.
  • Blokada skrzydła w żądanym położeniu, uniemożliwiająca zatrzaskiwanie okna przy przeciągu lub silnym wietrze.
  • Możliwość dodania mechanizmu MSL OR do każdego okna w systemie autoPilot Plus, nawet po zamontowaniu okna w budynku.

Ogranicznik otwarcia
Przez zastosowanie ogranicznika DB eliminujemy niebezpieczeństwo uderzania skrzydła o ościeżnicę, bądź krawędź wnęki okiennej przy przeciągu lub nieostrożnym otwieraniu okna.

Blokada obrotu klamki z podnośnikiem
Mechanizm ten wymusza prawidłową obsługę okna, czyli uniemożliwia uchylenie skrzydła, gdy okno jest otwarte. Dzięki niemu nie dojdzie do "wyczepienia się" skrzydła z górnego zawiasu. Podnośnik dodatkowo lekko unosi skrzydło i zapewnia płynne jego przechodzenie z pozycji otwartej do zamkniętej. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane do okien o dużych rozmiarach.

Ręczna regulacja rolki "zima-lato"
Zmiany temperatury powodują rozszerzania się i kurczenie tworzywa, z którego wykonane jest okno. Dlatego wymaga ono okresowych regulacji docisku skrzydła do ościeżnicy. Okucia Winkhaus wyposażone są w rolki ryglujące z możliwością ręcznej regulacji docisku. Dzięki nim możemy samodzielnie zmniejszyć docisk skrzydła do ramy latem, a zwiększyć – zimą.

Mikrowentylacja
Jest możliwa po przekręceniu klamki w górę o 45° od pozycji poziomej – wtedy między ramą a skrzydłem powstaje niewielka (3 mm) szczelina, która zapewnia stały dopływ świeżego powietrza. Skrzydło pozostaje w tej pozycji dzięki specjalnemu zaczepowi rozszczelniającemu

Grzybek
To specjalny trzpień ryglujący skrzydło w ościeżnicy. Te charakterystyczne grzybki wraz ze stalowymi zaczepami na ramie okna stanowią tzw. punkty bezpieczne. Im więcej takich punktów, tym większa odporność okna na włamanie.

Estetyka
By dopełnić estetyki okien, warto zamaskować zawiasy odpowiedniego koloru osłonami. W standardowej ofercie Winkhaus posiada osłony zawiasów w kolorach: białym, brązowym, srebrnym, stalowym oraz stare złoto i mosiądz, a na specjalne zamówienie dostarcza je w dowolnym kolorze palety RAL.

autoPilot Concept
Okucie autoPilot Concept to innowacyjna technologia pozwalająca na kreowanie bezpieczeństwa naszych domostw według indywidualnych potrzeb. Różne stopnie zabezpieczenia okna przed włamaniem uzyskać można dzięki wyposażeniu okucia w odpowiednią ilość punktów ryglujących (grzybków i stalowych zaczepów).
źródło: www.winkhaus.com.pl

do góry